HABER KÜLTÜR-SANAT 

‘DOĞU EKSPRESİNDE CİNAYET’ OYUNU SABANCI ÜNİVERSİTESİ SAHNESİNDE

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, nisan ayında iki önemli kültür-sanat aktivitesine ev sahipliği yapacak. Agatha Christie’nin efsaneler arasına girmiş romanından birçok kez beyaz perdeye uyarlanan ‘Doğu Ekspresinde Cinayet’ adlı kült eseri, tiyatro versiyonuyla 16 Nisan günü Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde sahnelenecek. Yazarın 1933 yılında İstanbul Pera Palas’ta kaleme aldığı ve bugüne kadar onlarca dile çevrilip milyonlarca kişiye ulaşmış eseri bu kez tiyatroseverlerle buluşacak.

DEDEKTİF HERCULE PORIOT

Çeviri ve adaptasyonunu Savaş Özdural’ın yaptığı, yönetmenlik koltuğunda Atilla Şendil ve Savaş Özdural’ın yer aldığı oyunda rolleri Atilla Şendil-Savaş Özdural, Nazan Diper, Pelin Turancı, Oya İnci, Özdemir Çiftçioğlu, Hakan Akın, Ebru Karanfilci, Fatih Özacun, Ozan Dağara, Can Esendal, Ilgın Angın ve Kerem Tataroğlu üstleniyor. İzleyiciler; İstanbul’dan yola çıkan Doğu Ekspresi treninde işlenen vahşi bir cinayeti aydınlatmaya çalışan dünyanın en ünlü dedektifi Hercule Poirot’un gözünden sahnelenen iki perde ve iki saat süren oyuna tanıklık edecek.

SAKURA COŞKUSU

Sabancı Üniversitesi, Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yılında Sakura Festivali Gala Etkinliği’ne de ev sahipliği yapacak. Etkinlik, Türkiye’nin en büyük Sakura popülasyonuna sahip olan Sabancı Üniversitesi kampüsünde ‘Geleceğe Söz Ver’ burs programı kapsamında 2 Nisan günü düzenlenecek.

Sakura Festivali Gala Etkinliği’nde ünlü Japon grup ‘WA League’, Japon kültürünün izlerini taşıyan çok özel bir performans gerçekleştirecek. Grubun ardından sahne, yeni neslin önemli seslerinden, söz yazarı ve besteci Cem Adrian’ın olacak.

Bu yazıya yorum yapamıyorsanızlütfen Facebook hesabınıza giriş yapınız
Paylaş:

Benzer yazılar