POLİTİKA 

BOŞ YAPMAYIN, ABDÜLHAMİDLER!

A Milli Kadınlar Voleybol Takımımız, onlara taktığımız isimle “Filenin Sultanları”, dün gece (3 Eylül 2023 Pazar akşamı) Sırbistan’ı 3-2 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. Biz onların Avrupa’nın en iyileri olduklarını zaten biliyorduk ama kaldırdıkları kupa ile bunu dünya âleme duyurmuş oldular. En çok da ‘Filenin Sultanları’nın başarısını çekemeyen, hazmedemeyen, ülkemizin güya “muhafazakâr” kitlesine…

Onların başarıları son zamanlarda yüzümüzü güldüren, bizi gururlandıran neredeyse tek şey… Ama ‘Filenin Sultanları’ uzun süredir Türkiye’deki bir kısım insanın hedef tahtasında. Temmuzdaki Milletler Ligi Şampiyonası’nda da bu böyleydi, şimdi de böyle.

Filenin Sultanları’na yüklenenler bunu daha çok takımın en yetenekli, en başarılı oyuncularından biri olan milli gururumuz Ebrar Karakurt üzerinden yapıyor. Takımla ilgili tek sorunları Ebrar’ın cinsel yönelimiymiş gibi gösteriyorlar ama hayır, öyle olmadığını biliyoruz. Evet, Ebrar’ın lezbiyen olması onlar için bir sorun ama sadece o kadarla kalsa iyi. Sporcularımızın sahada giydikleri forma onlar için sorun. Kollarının ve bacaklarının görünüyor olması onlar için sorun. Ebrar ve Melissa’nın vücutlarındaki dövmeler onlar için sorun. Ebrar’ın “geleneksel Türk kadını”na benzememesi onlar için sorun. Sporcularımızın maç sırasında gülmesi, kahkaha atması, sevinç gösterileri yapması onlar için sorun.

Bu sözde kusurlar tek bir kişinin, Ebrar Karakurt’un şahsiyetinde toplandığında maalesef en çok tepki gören, en çok linç yiyen o oluyor. Kendini gazeteci zanneden Buket Aydın ve “Survivor yorumcusu” olmaktan başka bir vasfı olmayan Semih Öztürk gibileri bile Ebrar’ı eleştirmeye cüret ediyor. Ebrar ise içine kapanıp sessizliğe gömülmek yerine aslanlar gibi savaşıyor.

Aynı Ebrar, Avrupa Şampiyonası sürecinde maçtan bir fotoğrafını “Savaşa savaşa kazanıyoruz” notuyla Twitter’da –yeni ismiyle X’te– paylaştı. “Abdülhamid” adlı bir kullanıcı Ebrar’ı etiketleyerek “Müslüman Türk milleti olarak sana tahammül etmeye devam ediyoruz” yazdı. Genç sporcunun buna cevabı sosyal medyada dillere pelesenk oldu: “Boş yapma, Abdülhamid!

Hepimizin duygularına tercüman olan bu cevap sonrası “Ebrar kadro dışı kalsın” kampanyaları başladı ama konumuz o değil. Ebrar o cevabı sadece “Abdülhamid” adlı Twitter kullanıcısına vermedi çünkü. Tüm “Abdülhamidlere” verdi. Buluttan nem kapan, çok kolaylıkla “mağdur” olan, sadece kendi onayladığı ve tasvip ettiği yaşam tarzına saygı duyan, insanları zalimce ayrıştıran, hakaret eden, tehdit eden, din kisvesi altında hayatları cehenneme çeviren örümcek kafalı zihniyetlere verdi.

Kısacası… Boş yapmayın, Abdülhamidler; çünkü bu takım sizin değil. Dolayısıyla başarıları da sizi ilgilendirmiyor. Atatürk’ün kızlarından oluşan bu takım, bu zaferi Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e armağan etti. Sizlik bir durum yok ortada yani…

Bu yazıya yorum yapamıyorsanızlütfen Facebook hesabınıza giriş yapınız
Paylaş:

Benzer yazılar