TOPLUM 

ŞU BİZİM “KERAMİ”!

Benim daha önce bu sitede anlattığım bir amigo olan Kerami vardı, işte o. Üç tarafı denizlerle çevrili, fiyort benzeri koyları ile meşhur, turistlerin görmek için can attığı turkuaz mavisine çalan, adı Beyaz Deniz olan denizin doğusunda, kumsalları talan edilen o küçük ülkenin kralı olmuş.

Çok önceden bahsettiğim için ya unutulmuş ya da hiç okumamış olanlar vardır diye özetleyeceğim. Kerami futbol sahalarında amigoluk yapan, değişik hareketleri ile seyircilerin dikkatini üzerinde toplamayı başaran ve hakkında izlenen maç kadar yorum yapılan bir insandır. Bu nedenle kıt akıllı olmasına rağmen çok kişi tarafından tanınan bir kişidir. Özellikle de dar çevreli silik ve ezik insanların hayran olduğu bir kişi haline dönüşmüştür.

İşte, o Kerami, bu gazla ülke yönetiminde önemli görevler üstlenecek konuma gelmiş, tıpkı güçlü odaklar için kullanışlı kahraman olan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski gibi… Halkın gözünde kahraman olmak adına aldığı şımarıkça kararlarla insanların hayatını altüst edecek bir konuma yükselecek kadar da destek almış ve bunun sarhoşluğuyla ülkesinde kendisi başlı başına bir felaket unsuruna dönüşmüştür Kerami.

Ancak her haliyle kullanışlı bir aptal olan Kerami şimdi kendisine altın tepside sunulan ülkenin krallığına kadar yükselmiş olmanın insanda sarhoşluk yaratan büyüsüyle başa çıkamadığı için yüz binlerce insanın yaşadığı krallık topraklarını peşkeş çekerek, ülkenin insanlarını köleleştirerek ülkeyi yaklaşan bir yok olma sürecinin sonuna getirmiştir. Kerami bir hain mi, yoksa kafası basmayan bir akılsız mı hâlâ anlaşılamamıştır. Öte yandan ülkesinde Kerami’ye hâlâ umut besleyen insan sayısı hiç de az değildir.

Şimdi o ülkede Kerami’nin sadece yokluğunun bile ülkeyi felaketten kurtarmakla kalmayıp ihya edeceği düşünülmektedir. Kerami’yi yaratan ve çok uzun yıllar boyunca ondan vazgeçmeyen o toplum halen orada bulunmaktadır ve ders çıkarıp akıllanacağı varsayılmaktadır. Her durumda dogmatik heyecan içinde serseme dönen o insanlar “Kerami” yerine, onun yerini alacak “Selami” yaratma potansiyeli çok güçlü bir ihtimaldir.

Hadi hayırlısı…

Bu yazıya yorum yapamıyorsanızlütfen Facebook hesabınıza giriş yapınız
Paylaş:

Benzer yazılar