EDEBİYAT HABER 

“MUZAFFER’İN ÖLÜM UYKUSU” İÇİN İLK İMZA GÜNÜ

Son Baskı yazarlarımızdan Zekeriya Ünal’ın 17 öyküsünden oluşan ‘Muzaffer’in Ölüm Uykusu’ adlı kitabı için ilk imza günü etkinliği, eserin yayıncısı Karahan Kitabevi’nin Adana İnönü Parkı yanındaki merkezinde düzenlenecek. Zekeriya Ünal, kitabını Çukurovalılar için 25 Kasım 2023 Cumartesi saat 14.00’da imzalayacak. 2011-2019 yılları arasında kaleme aldığı öykülerini bir araya getirdiği kitabında gerçekle hayal arasında gidip gelen her bir hikâyesiyle okuyucusunu bir illüzyon atmosferinin içinde buluşturan Zekeriya Ünal, tüm Çukurovalıları imza gününe davet etti.

BİR ŞEHİR FANTEZİSİ

Tıp literatüründe ‘Osteogenesis Imperfekta’ olarak geçen, Türkçede ‘Cam Kemik Hastalığı’ olarak adlandırılan genetik bir rahatsızlıkla 1988 yılında Adana’da dünyaya gelen Zekeriya Ünal, kitabındaki öykülerinde fantastik kurgunun alt türlerinden şehir fantezisinin bir örneğini sunduğunu belirtiyor. Ünal, “Hikâyelerim genelde şehirde, modern zamanda başlıyor, fantastik ögelerin işin içine girmesiyle ayakları yavaşça yerden kesiliyor. Kitapta az da olsa bilimkurgu türünde öykülerim de var. Kahramanlarımın hep bir derdi, hep bir yarım kalmışlık duygusu var. Bu sorunları çözmek için de harekete geçip A noktasından B noktasına doğru ilerliyorlar. Bazen, birdenbire karşılarına bir engel çıkıyor ve onu geçmek için kendileriyle yüzleşiyorlar. Onların hikâyelerini okurken toplum, dünya ve insanlık hakkındaki fikirlerini, hayat görüşlerini de öğreniyoruz.” diyor.

Editörlüğünü gazeteci Başar Şeker’in üstlendiği ‘Muzaffer’in Ölüm Uykusu’ kitabının önsözünü Türkiye’nin önde gelen ortopedistlerinden ve Hürriyet Çukurova’nın köşe yazarlarından Prof. Dr. Emre Toğrul kaleme alırken kapak tasarımını ise illüstratör Efecan Sezer yaptı.

Zekeriya Ünal’ın ‘Muzaffer’in Ölüm Uykusu’ adlı eserine Karahan Kitabevi şubelerinden ve D&R, Kitapyurdu, Idefix başta olmak üzere kitap satılan internet sitelerinden ulaşılabiliyor.

Bu yazıya yorum yapamıyorsanızlütfen Facebook hesabınıza giriş yapınız
Paylaş:

Benzer yazılar