HABER SON BASKI 

MARDİN’DE BULUŞTUK

5 Ocak 2004 tarihinde Adana merkezli olarak yayın hayatına başlayan Son Baskı (www.sonbaski.com), 20’nci yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Her ay kentin farklı mekânlarında buluşan Son Baskı’nın Adana’da yaşayan yazar ve okurları, bu ayki buluşmasını Güneydoğu’nun en şiirsel kentlerinden Mardin’de gerçekleştirdi. 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Mardin gezisinde bir araya gelen yazar ve okurlar hem Zinciriye Medresesi’nden Dara Antik Kenti’ne, Deyrulzafaran Manastırı’ndan Mor Gabriel Manastırı’na kültür mirası tarihi yapıları ziyaret etti hem de doyasıya sohbet etme imkânı buldu.

YOĞUN KATILIM

Geziye Son Baskı yazarları Ahmet Esgici, Başar Şeker, Emre Zengin, Gökçe Gökalp Doğan, Göksu Koç, İpek Bayraktaroğlu, Neşe Apaydın, Sevim Sezer, Sevinç Kökenler katılırken okur ve davetli olarak da Aygül Esgici, Aysel Okuyan, Cumali Esgici, Deniz Doğan, Dilanur Şentürk, Dilek Bayraktaroğlu, Ekin Ada Doğan, Ela Naz Ayan, Elif Kaya, Emine Ayan, Erdem Fırat Çakı, Fatma Şeker, Gülden Nayır, Gülşah Ak, İsmail Özlü, Melek Kaya, Mevlüt Ayan, Mustafa Apaydın, Mürüvvet Yüksel, Nadire Yılmaz, Nur Yırtıcı, Nurgül Şentürk, Orcan Sezer, Salime Kaman ve Sibel Nur Ener katılım gösterdi.

SONBAHARDA BÜYÜK BULUŞMA

Mardin gezisi ile ilgili konuşan Son Baskı’nın editörü Başar Şeker, “Söz Uçar Yazı Kalır” parolasıyla 20 yıl önce yayın hayatına başlayan internet sitesinin geçen zaman içinde birçok yazı dostu ve gönül insanını buluşturduğunu, düzenlenen çeşitli etkinliklerle hem yazarların hem de okurların bir araya geldiğini söyledi. 2024’ün sonbaharında Türkiye’deki tüm Son Baskı yazarlarının davet edileceği büyük 20’nci yıl buluşması planladıklarını kaydeden Başar Şeker, “Bizler yazmaya, okurlarımız da bizi takip etmeye devam ettikçe daha nice 20 yıllar birlikte üretmeyi sürdürürüz” dedi.

Gezinin ardından katılımcılara buluşmanın anısına kristal plaket takdim edildi.

Bu yazıya yorum yapamıyorsanızlütfen Facebook hesabınıza giriş yapınız
Paylaş:

Benzer yazılar